منو

تولیدی و بازرگانی آتیه گستر سناباد

پیوندهای مفید

iran-Turkmenistan Electricity

همکاری‌های دو جانبه ایران و ترکمنستان در حوزه برق

وزیر نیرو طی تماس تلفنی با معاون نخست وزیر در امور عمرانی، انرژی و آب و برق ترکمنستان، درخصوص همکاری‌های دو جانبه ایران و ترکمنستان در حوزه برق بحث و تبادل نظر کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت نیرو، در مذاکره تلفنی علی اکبر محرابیان وزیر نیرو با چاریمراد پورچکوف معاون نخست وزیر در امور عمرانی، انرژی و آب و برق ترکمنستان، طرفین با تاکید بر حسن روابط مفید دو کشور در حوزه برق، راه‌های توسعه بیش‌از پیش همکاری‌های برقی در زمینه تبادل انرژی الکتریکی، صدور خدمات فنی و مهندسی کالاهای برقی ایرانی به ترکمنستان و همچنین توسعه اتصالات شبکه‌های برق دو کشور به یکدیگر را بررسی کردند.

در این مذاکره تلفنی، طرفین ضمن با اهمیت دانستن راه‌های جدید همکاری ناشی از اراده و اقدامات دولت جدید مستقر در ایران و تاکید بر لزوم اجرایی کردن توافقات مهم رؤسای جمهور دو کشور در جریان اجلاس سران سازمان همکاری‌های اقتصادی شانگهای در تاجیکستان و همچنین اجلاس سران سازمان همکاری‌های اقتصادی در ترکمنستان اظهار امیدواری کردند.

در جریان دیدارهای حضوری قریب الوقوع با یکدیگر، تصمیمات مزبور در زمینه همکاری‌های دو جانبه ایران و ترکمنستان در حوزه برق را نهایی و مقدمات اجرای آن را فراهم خواهند ساخت.