منو

تولیدی و بازرگانی آتیه گستر سناباد

پیوندهای مفید

بازدید معاون توسعه برق حرارتی از طرح‌های توسعه تولید خراسان‌رضوی

بازدید معاون توسعه برق حرارتی از طرح‌های توسعه تولید خراسان‌رضوی

بازدید معاون توسعه برق حرارتی از طرح‌های توسعه تولید خراسان‌رضوی

معاون توسعه طرح‌های شرکت برق حرارتی گفت: نخستین واحد گازی ۱۸۳ مگاواتی نیروگاه سیکل‌ترکیبی سبزوار تابستان امسال در ر‌استای کمک به تامین برق پایدار در شبکه سراسری وارد مدار می‌شود.

به گزارش برق نیوز، محمد رمضانی در جریان بازدید از طرح‌های توسعه تولید برق در استان خراسان‌رضوی با اشاره به آخرین وضعیت ساخت نیروگاه ۵۴۶ مگاواتی سبزوار، افزود: در راستای توسعه تولید برق در شرق کشور و پاسخگویی به رشد مصرف در منطقه خراسان‌رضوی، این مجموعه با برخورداری از دو واحد گازی ۱۸۳ مگاواتی و یک واحد بخار ۱۸۰ مگاواتی در حال ساخت است.

وی با اشاره به اینکه نخستین واحد گازی این نیروگاه سیکل‌ترکیبی تابستان امسال وارد مدار می‌شود، گفت: پاسخگویی به رشد فزاینده بار در شمال‌شرق کشور از اهداف اجرای این پروژه است.

معاون توسعه طرح‌های شرکت برق حرارتی با اشاره به پروژه ساخت نیروگاه سیکل‌ترکیبی راشد تربت حیدریه، افزود: این مجموعه نیز در راستای توسعه تولید برق در کشور و پاسخگویی به رشد مصرف در منطقه خراسان، با برخورداری از دو واحد گازی ۱۸۳ مگاواتی و یک توربین بخار ۱۸۰ مگاواتی در حال اجراست.

رمضانی با اشاره به اینکه نخستین واحد گازی این نیروگاه سال گذشته وارد مدار تولید شده است، ادامه داد: نیروگاه تربت‌حیدریه با هدف تامین برق مطمئن و پایدار شبکه سراسری برق کشور، ایجاد اشتغال در منطقه و رفع مشکلات افت ولتاژ منطقه خراسان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته دومین واحد گازی این نیروگاه نیز امسال وارد مدار می‌شود.

برای اطلاع از بروزترین خبرهای حوزه برق به اینجا مراجعه فرمایید