منو

تولیدی و بازرگانی آتیه گستر سناباد

پیوندهای مفید

پست ۴۰۰ کیلو ولت «قم ۲»

مهمترین پروژه برق منطقه‌ای تهران آماده بهره‌برداری

مهمترین پروژه برق منطقه‌ای تهران آماده بهره‌برداری شد

تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت برق منطقه ای تهران گفت: شمارش معکوس برای بهره برداری از پست ۴۰۰ کیلو ولت «قم ۲» به عنوان یکی از بزرگترین طرح‌های تامین برق استان قم و با هدف تامین برق مطمئن و پایدار مشترکان خانگی، صنعتی و کشاورزی این استان آغاز شد.

«حبیب قراگوزلو» در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: همه مراحل طراحی، ساخت، نصب و راه اندازی این پروژه برقی توسط متخصصان داخلی انجام گرفته است.

وی خاطرنشان‌کرد: ساخت پست یاد شده در کمترین زمان و در جهت خدمت‌رسانی مستمر و بیش از پیش به مشترکان استان قم انجام شده و در تامین برق مورد نیاز صنایع، بخش کشاورزی، خانگی و غیره این استان نقش مهمی را ایفا خواهد کرد.

مدیرعامل برق منطقه ای تهران ادامه‌داد: در حال حاضر شبکه برق استان قم از طریق سطح ولتاژ ۲۳۰ کیلوولت تامین می‌شود که باعث محدودیت‌هایی در منطقه شده و امید است با بهره برداری از نخستین پست برق ۴۰۰ کیلوولت در استان مشکلات افت ولتاژ رفع شده و ظرفیت مورد نیاز صنایع نیز به صورت مطمئن‌تری تأمین شود.

قراگوزلو با تاکید بر اینکه صنعت برق با همه توان و شبانه‌روزی در حال خدمات رسانی به مردم است، گفت: بنا بر نظر متخصصان صنعت برق، بیش از ۹۰ درصد مصرف برق هر خانوار مربوط به چهار وسیله برقی یعنی کولر، یخچال، روشنایی و لوازم صوتی و تصویری است.

مدیرعامل برق منطقه‌ای تهران با تاکید بر ضرورت مصرف بهینه انرژی برق، از همه مشترکان درخواست کرد با استفاده از دور کند کولرهای آبی، تنظیم کولر گازی روی دمای آسایش یعنی ۲۴ درجه، خاموش کردن لامپ‌های غیرضروری، خودداری از باز و بسته کردن غیرضروری درب یخچال و خاموش کردن لوازم صوتی و تصویری در زمانی که استفاده نمی‌شوند، مصرف برق خانه را به شکل قابل توجهی کاهش داده و یاری رسان صنعت برق باشند.

برای اطلاع از بروزترین خبرهای حوزه برق به اینجا مراجعه فرمایید