منو

تولیدی و بازرگانی آتیه گستر سناباد

پیوندهای مفید

نخستین جزیره انرژی جهان در منطقه پرنسس الیزابت

نخستین جزیره مصنوعی انرژی جهان در منطقه پرنسس الیزابت

این جزیره مصنوعی واقع در 45 کیلومتری ساحل ، یک حلقه کلیدی در سیستم تامین انرژی محلی خواهد بود. این منطقه بادی پرنسس الیزابت آینده (3.5 گیگاوات) را باز می کند و کشور را از طریق اتصال دهنده های اضافی (پروژه های Nautilus و TritonLink) به بریتانیا و دانمارک متصل می کند. گروه DEME و گروه Jan De Nul، دو بازیگر جهانی در زمینه فراساحلی، با هم سرمایه‌گذاری مشترک TM EDISON را تشکیل می‌دهند. JV یک قرارداد مهندسی، تدارکات، ساخت و نصب (EPCI) برای طراحی و ساخت بیشتر جزیره پرنسس الیزابت در دریای شمال بلژیک دریافت کرده است. قراردادهای زیرساخت فشار قوی در تاریخ بعدی منعقد خواهد شد.

 

برنده مناقصه ساخت اولین جزیره انرژی مصنوعی جهان

کنسرسیوم بلژیکی TM EDISON متشکل از DEME و Jan De Nul برنده مناقصه ساخت اولین جزیره انرژی مصنوعی جهان شده است. ساخت پایه های جزیره پرنسس الیزابت از اوایل سال 2024 آغاز می شود و 2.5 سال به طول می انجامد. پس از این مدت امکان شروع نصب زیرساخت فشار قوی وجود خواهد داشت. این برای رساندن برق از مزرعه بادی فراساحلی بلژیک به خشکی ضروری است. این جزیره همچنین اولین عنصر یک شبکه انرژی یکپارچه اروپایی خواهد بود که گره ها و کشورها را به هم متصل می کند. بلژیک می خواهد ارتباطات مشترک بیشتری با بریتانیا و دانمارک ایجاد کند. به لطف آنها، کشور به مقادیر عظیمی از انرژی های تجدیدپذیر دسترسی پیدا می کند که برای کاهش وابستگی صنعت داخلی به سوخت های فسیلی در مدت زمان کوتاهی ضروری است.

 

گروه الیا

این پروژه به چند دلیل پیشگام است. این مقرون به صرفه ترین و قابل اطمینان ترین راه برای آوردن نیروی بادی دریایی به ساحل است. این جزیره ای خواهد بود که راه حل هایی برای آینده ارائه می دهد. هنگامی که ما آن را با کشورهای دیگر متصل کنیم، جزیره پرنسس الیزابت به اولین مرکز انرژی فراساحلی تبدیل خواهد شد. پس از ساخت اولین رابط هیبریدی در دریای بالتیک، این جزیره به یکی دیگر از دستاوردهای جهانی تبدیل خواهد شد. کریس پیترز، مدیرعامل گروه الیا، گفت که این امر موقعیت گروه الیا را به عنوان شرکتی که در خط مقدم فناوری است، که برای انتقال انرژی ضروری است، تقویت می کند.

 

تورهای نوآورانه و اتصالات ترکیبی

جزیره پرنسس الیزابت (The Princess Elisabeth Zone) اولین جزیره انرژی ساخته دست بشر در جهان خواهد بود که هر دو جریان مستقیم (HVDC) و جریان متناوب (HVAC) را ترکیب می کند. زیرساخت ولتاژ بالا در این جزیره، کابل‌های صادراتی مزارع بادی در منطقه پرنسس الیزابت را به هم متصل می‌کند، در حالی که به عنوان مرکزی برای اتصالات آینده با بریتانیا (ناتیلوس) و دانمارک (TritonLink) عمل می‌کند. اینها به اصطلاح “اتصالات ترکیبی” هستند که عملکردی دوگانه دارند و بنابراین کارآمدتر هستند. آنها تبادل برق بین کشورها را تسهیل می کنند و همچنین با مزارع بادی غول پیکر دریایی در دریای شمال همراه هستند که در زمان مناسب مقادیر زیادی انرژی تجدیدپذیر را در اختیار بلژیک قرار خواهند داد.

منبع: zielonagospodarka.pl

 

برای اطلاع از بروزترین خبرهای حوزه برق به اینجا مراجعه فرمایید