قیمت طلا و سکه :
سکه امامی 279540000 ریال - سکه بهار آزادی 249880000 ریال - نیم سکه 148700000 ریال - ربع سکه 98400000 ریال - سکه گرمی 59300000 ریال - طلای 18 عیار 22902700 ریال (آخرین بروزرسانی در ساعت 11:30)
(29 مرداد)
قیمت بیت‌کوین :
$26085 (آخرین بروزرسانی در ساعت 11:30)
(29 مرداد)
منو

تولیدی و بازرگانی آتیه گستر سناباد

واحدهای گازی نیروگاه مهتاب کویر افتتاح شد/ پایداری شبکه برق جنوب‌شرق کشور افزایش یافت

افتتاح واحدهای گازی نیروگاه «مهتاب کویر»

افتتاح واحدهای گازی نیروگاه «مهتاب کویر» توسط وزیر نیرو/ پایداری شبکه برق جنوب‌شرق کشور افزایش یافت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، دو واحد گازی نیروگاه مهتاب کویر شهرستان زرند به ظرفیت 324 مگاوات و با حجم سرمایه‌گذاری پنج هزار و 600 میلیارد تومان در جریان سفر وزیر نیرو به استان کرمان افتتاح شد.
عبدالرسول پیشاهنگ، مدیرعامل شرکت «مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی» در جریان مراسم افتتاح این پروژه، گفت: پروژه احداث این نیروگاه در راستای اجرای سیاست‌های صنعت برق کشور با برخورداری از دو واحد گازی و یک واحد بخار به ظرفیت ۴۸۴ مگاوات در دستور کار قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه نیروگاه مهتاب‌کویر با اعتباری بالغ بر حدود پنج هزار و 600 میلیارد تومان راه‌اندازی شده است، گفت: تمامی تجهیزات این نیروگاه با تکیه بر توان متخصصان داخلی ساخته شده و نخستین نیروگاهی است که سیستم کنترل ایرانی روی آن کار می‌کند.
پیشاهنگ با اشاره به اینکه این نیروگاه نقش بسزایی در پایداری و امنیت شبکه برق جنوب‌شرق کشور (استان‌های هرمزگان، کرمان و سیستان‌و‌بلوچستان) ایفا می‌کند، افزود: در مدت زمات ساخت این واحدها یک‌هزار و 200 نفر مشغول به فعالیت بوده‌اند و با افتتاح نیروگاه زمینه اشتغال 200 نفر به صورت مستقیم فراهم شده است.
مدیرعامل برق حرارتی تاکید کرد: افزایش ظرفیت تولید برق منطقه و تامین بخشی از تقاضای شبکه سراسری برق کشور و کمک به افزایش پایداری شبکه، استفاده از حداکثر توان مهندسی داخل کشور و ارتقای دانش فنی در ساخت نیروگاه‌های حرارتی، پاسخ به نياز روز افزون رشد مصرف برق منطقه و اشتغال‌زایی از جمله اهداف اجرای این پروژه بوده است.
وی با اشاره به اینکه نیروگاه ماهتاب کویر کاملا ایرانی است، ادامه داد: کشوری که روزگاری نیازمند سوپروایزرهای هندی، پاکستانی و بنگلادشی برای راهبری شبکه برق خود بود، امروز 50 درصد از کل نیروگاه‌های آن ساخت داخل است.
پیشاهنگ با تاکید بر اینکه ایران در میان پنج کشور برتر سازنده توربین گازی نیروگاهی جهان قرار گرفته است، افزود: تلاش متخصصان داخلی کشورمان موجب شده است تا کشور روسیه خواهان احداث 25 واحد نیروگاهی گازی ایرانی با انتقال تکنولوژی در این کشور شده است.
مدیرعامل برق حرارتی با اشاره به اینکه 60 درصد صادرات خدمات فنی و مهندسی کشور توسط بخش برق وزارت نیرو انجام می‌شود، گفت: در حال حاضر 612 واحد تولید برق حرارتی در 134 نیروگاه وظیفه تولید برق پایدار برای مشترکان سراسر کشور را بر عهده دارند.
نیروگاه مهتاب کویر با مساحت ۵۲ هکتار در ۲۰ کیلومتری شهرستان زرند و در مجاورت روستای علی‌آباد استان کرمان واقع شده است.

منبع: پاون

برای اطلاع از اخبار روز در حوزه برق به اينجا مراجعه کنيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *