منو

تولیدی و بازرگانی آتیه گستر سناباد

پیوندهای مفید

ایران جزو ۵ توربین ساز برتر جهان شد

ایران جزو ۵ توربین ساز برتر جهان شد

مدیرعامل شرکت توانیر با بیان اینکه ایران جزو ۵ کشور توربین‌ساز در دنیا است، گفت: امروز به همت کارشناسان کشورمان به خودکفایی بیش از ۹۸ درصدی در ساخت تجهیزات برق رسیده‌ایم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، آرش کردی با بیان اینکه یکی از کلید واژه‌های مقام معظم رهبری جهاد تبیین است، گفت: باید خدمات و اقداماتی که طی این چهار دهه در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران انجام شده به درستی اطلاع‌رسانی شود.

وی با اشاره به وضعیت صنعت برق در کشور افزود: جمعیت ما بعد از انقلاب اسلامی 2.3 برابر شده و از 36 میلیون نفر به حدود 84 میلیون نفر رسیده است، اما خدمات در عرصه برق بیش از 14 برابر در همه بخش‌ها رشد داشته است.ایران توربین

مدیرعامل شرکت توانیر با بیان اینکه قبل از انقلاب ظرفیت نصب شده ما 7 هزار مگاوات بوده و امروز به 90 هزار مگاوات رسیده است، گفت: وابستگی مردم به این خدمت روز افزون شده و در حال حاضر 13 برابر رشد تولید داشته‌ایم و در منطقه و بین کشور‌های خاورمیانه رتبه اول را داریم.

وی با اشاره به اینکه در مصرف برق 21 برابر افزایش داشته‌ایم، تصریح کرد: این اقدامات بخشی از مواردی است که در نظام جمهوری اسلامی ایران اتفاق افتاده و در کنار برخی مشکلات که عده‌ای آن‌ها را بزرگ‌نمایی می‌کنند، موفقیت‌های بزرگی است.

آقای کردی بیان کرد: تابستان سال 1400 محدودیت‌هایی داشتیم و خاموشی‌هایی در بخش خانگی اعمال می‌شد که با استقرار دولت سیزدهم برای رفع این محدودیت‌ها، برنامه‌ریزی خوبی صورت گرفت.

وی با بیان اینکه حمایت دولت در همه بخش‌ها شامل حال صنعت برق شد، گفت: شاهد بودید که در تابستان 1401 هیچ محدودیتی در بخش خانگی نداشتیم که این بیانگر قوت و قدرت نظام است.ایران توربین

مدیرعامل شرکت توانیر با اشاره به اینکه رفع وابستگی در صنعت برق از دیگر شاخص‌های مهم این بخش است، افزود: قبل از انقلاب برای تعویض روغن یک ترانسفورماتور باید از کارشناسان خارجی استفاده می‌کردیم، اما امروز به خودکفایی بیش از 98 درصد در ساخت تجهیزات رسیده‌ایم.

وی اظهار داشت: این رفع وابستگی شرایطی را فراهم آورد که با وجود تحریم‌های دشمنان و محاصره اقتصادی، ما مشکلی در صنعت برق نداشته باشیم و بتوانیم معضل 1400 را به نعمت 1401 تبدیل کنیم.

برای اطلاع از بروزترین خبرهای حوزه برق به اینجا مراجعه فرمایید