منو

تولیدی و بازرگانی آتیه گستر سناباد

پیوندهای مفید

تشکیل وزارت انرژی از ادغام وزارت نفت و نیرو

تشکیل وزارت انرژی از ادغام وزارت نفت و نیرو

مرادی بیان کرد: باتوجه به اینکه دو وزارتخانه نفت و نیرو در بسیاری از موارد موازی کاری انجام می‌دهند به همین دلیل این دو وزارتخانه با یکدیگر ادغام می‌شوند.

احمد مرادی در مصاحبه تلفنی اظهار کرد: ما در کمیسیون انرژی مجلس ارتباط مستقیمی هم با وزارت نیرو و هم وزارت نفت داریم و هر کدام از این وزارتخانه‌ها می‌توانند نقش اساسی در تولید داشته باشند.

وی افزود: این دو وزارتخانه خیلی جا‌ها موازی کاری کرده و حتی به حل مشکلات نه تنها کمک نکرده بلکه به صورت ناخواسته به مشکلات هم دامن زده اند و به همین دلیل می‌خواهیم این دو وزارتخانه بایکدیگر ادغام شده و وزارت انرژی نیز تشکیل شود.

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: نکته بسیار مهمی که وجود دارد این است که بخش خصوصی به راحتی کار‌هایی را انجام می‌دهد که دولت قادر به انجام آن نیست، لذا باید موانع را از جلوی پای آن‌ها برداشته و از ظرفیت این بخش استفاده کرد، در هیمن راستا ما با انجمن‌ها و سندیکا‌های بخش خصوصی جلساتی را برگزار کرده ایم.

مرادی با بیان اینکه ما باید از انرژی‌های فسیلی دور شویم و انرژی‌های تجدید پذیر را تقویت کنیم، خاطر نشان کرد: نکته بسیار مهم این است که پس از تشکیل وزارت انرژی باید این وزارتخانه صرفا به کار‌های حاکمیتی پرداخته و نظارت خود را انجام دهد.

منبع : برق نیوز

برای اطلاع از بروزترین خبرهای حوزه برق به اینجا مراجعه فرمایید