منو

تولیدی و بازرگانی آتیه گستر سناباد

پیوندهای مفید

سدسازی و نیروگاه سازی توسط ایران برای تاجیکستان

ابراز تمایل تاجیکستان برای سدسازی و نیروگاه سازی توسط متخصصان ایرانی

اعضای تاجیکی کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی، در زمینه ساخت سد و نیروگاه در این کشور توسط متخصصان ایرانی، ابراز تمایل کردند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، صبح امروز، آیین افتتاحیه پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری تاجیکستان به ریاست وزیر نیرو و وزیر انرژی و ذخایر آبی جمهوری تاجیکستان برگزار شد.

این اجلاس در راستای تحکیم روابط و گسترش همکاری‌های ایران و تاجیکستان به میزبانی وزارت نیرو و ریاست “علی‌اکبر محرابیان” و “دلیر جمعه” وزیر انرژی و ذخایر آبی تاجیکستان صبح امروز در محل تالار ایران وزارت نیرو آغاز به کار کرد.

در نخستین روز از کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و تاجیکستان ضمن بازدید از شرکت توانیر، مرکز پایش و کنترل آب تهران و نیز آزمایشگاه سنجش کیفیت آب، جلساتی با حضور سندیکا، فدراسیون و بخش خصوصی برگزار می‌شود.

بر این اساس طرف‌ها در فضایی دوستانه، راه‌های گسترش همکاری‌های اقتصادی، بازرگانی، فنی، علمی، فرهنگی و تشکیل کمیته‌ها و گروه‌های کاری، پیگیری توافقات و توسعه همکاری‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهند.

در جلساتی که صبح امروز با حضور اعضای سندیکای صنعت برق و انجمن صنفی شرکت های صنعت آب و فاضلاب ایران و مسئولان وزارت انرژی و ذخایر آبی تاجیکستان برگزار شد، ضمن تشریح ظرفیت‌های ایران در تأمین تجهیزات و اجرای پروژه‌های مهندسی در بخش برق و آب و فاضلاب، اعضای تاجیکی کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی، در زمینه ساخت سد و نیروگاه در این کشور توسط متخصصان ایرانی، ابراز تمایل کردند.

همچنین عنوان شد که حجم تجارت بین دو کشور، که در 10 ماهه نخست سال 2022 به بیش از 180 میلیون دلار رسیده، تا 500 میلیون دلار قابلیت افزایش دارد و دو طرف در زمینه توسعه همکاری های تجاری، ابراز تمایل و اعلام آمادگی کرده‌اند و جزئیات این همکاری‌ها، در روز جاری و فردا با حضور مسئولان و کارشناسان دو طرف، بررسی شده و فردا در اختتامیه از سوی دو وزیر، اعلام می‌شود.

منبع : تسنیم نیوز

برای اطلاع از بروزترین خبرهای حوزه برق به اینجا مراجعه فرمایید