منو

تولیدی و بازرگانی آتیه گستر سناباد

پیوندهای مفید

بهره‌برداری از نیروگاه مقیاس متوسط زاهدان

بهره‌برداری از نخستین واحد نیروگاه مقیاس متوسط زاهدان

سرپرست معاونت توسعه طرح‌های شرکت برق حرارتی گفت: همزمان با هفته دولت نخستین واحد ۴۲ مگاواتی نیروگاه مقیاس متوسط زاهدان به شبکه سراسری برق کشور متصل و در مدار تولید قرار گرفت.

«محمد رمضانی» با اعلام این خبر افزود: شرکت مادرتخصصی برق حرارتی به منظور بهبود تراز منفی تولید استان سیستان و بلوچستان، جلوگیری از افت ولتاژ شبکه موجود، اشتغال‌زایی و استفاده از قابلیت‌های پیمانکاران و سازندگان تجهیزات و مشاوران داخلی، پروژه این احداث به ظرفیت ۱۲۶ مگاوات را در دستور کار قرار داده است.

وی با اشاره به این که این نیروگاه دارای سه واحد ۴۲ مگاواتی است، ادامه داد: در استان سیستان و بلوچستان تراز تولید و مصرف برق منفی است. میزان مصرف انرژی در پیک تابستان بیشتر از برق تولیدی توسط نیروگاه‌های استان است. بدین منظور افتتاح این نیروگاه کمک مهمی به تامین برق پایدار شبکه سراسری کشور و پاسخگویی به نیاز مصرف برق این منطقه خواهد کرد.

رمضانی با تاکید بر این که نیروگاه‌های مقیاس متوسط نقش مهمی در افزایش تولید توان الکتریکی و کاهش افت ولتاژ در مناطق دور افتاده و نقاط ژرف شبکه خواهد داشت، اضافه کرد: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته مقرر شده است تا واحد‌های جدید این نیروگاه نیز به زودی وارد مدار تولید شوند.

نیروگاه مقیاس متوسط زاهدان در کیلومتر سه جاده چشمه زیارت و در مجاورت نیروگاه گازی زاهدان در حال ساخت است.

منبع: برق نیوز

برای اطلاع از اخبار روز در حوزه برق به اينجا مراجعه کنيد.