منو

تولیدی و بازرگانی آتیه گستر سناباد

پیوندهای مفید

وزیر نیرو از نیروگاه شهید مفتح همدان بازديد کرد- Minister of Energy visited Shahid Muftah Power Plant in Hamedan

وزیر نیرو از نیروگاه «شهید مفتح» همدان بازديد کرد

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، وزیر نیرو در جریان سفر رئیس‌جمهور به استان همدان با حضور در نیروگاه «شهید مفتح» از پروژه برج خشک، مخزن ذخیره پساب و مسیر خط سوخت این مجموعه بازدید کرد.

پروژه ساخت برج خشک واحد شماره دو نیروگاه «شهید مفتح» در حال حاضر حدود ۶۰ درصد پیشرفت فیزیكی، دارد. تکمیل این برج خشک سبب صرفه‌جویی ۸۵ درصدی مصرف آب این واحد می‌گردد. علاوه بر آن کمک شایانی به حفاظت از محیط‌زیست، حفظ منابع آبی استان و پایداری واحد ۲۵۰ مگاواتی شماره دو این مجموعه خواهد کرد.

پروژه ورود پساب تصفیه‌خانه شهر همدان به نیروگاه نیز دیگر طرحی است که در این سفر مورد بازدید وزیر نیرو قرار گرفت. با اجرای خط انتقال پساب تصفیه شده فاضلاب شهر همدان به نیروگاه برای اولین بار در کشور، نیاز این مجموعه تولیدی به منابع آب‌های زیرزمینی به طور کامل برطرف شده است. این نیروگاه هم اکنون از دو حلقه چاه برای آب شرب استفاده می‌کند. الباقی چاه‌ها توسط آب منطقه‌ای پلمب شده‌اند.

انتقال پساب تصفیه شده شهر همدان به نیروگاه و احداث برج خنک‌کن واحد شماره یک و دو از جمله پروژه‌هایی هستند که با احداث و بهره‌برداری از آن‌ها نیاز نیروگاه به منابع آب‌های زیرزمینی برطرف می‌گردد.

نیروگاه «شهید مفتح» همدان با برخورداری از چهار واحد ۲۵۰ مگاواتی نقش مهمی در تامین انرژی الکتریکی شبکه برق کشور دارد.

وزیر نیرو از نیروگاه شهید مفتح همدان بازديد کرد- Minister of Energy visited Shahid Muftah Power Plant in Hamedan

منبع: پاون

برای اطلاع از اخبار روز در حوزه برق به اينجا مراجعه کنيد.