منو

تولیدی و بازرگانی آتیه گستر سناباد

پیوندهای مفید

Removal of the production limitation of Unit No. 32 of Ray Power Plant بازدید رئیس جمهور از شرکت تولیدکننده تجهیزات نیروگاه‌های خورشیدی در شهرستان خمین کارخانه تولید ویفر سیلیکونی

بازدید رئیسی از کارخانه تجهیزات نیروگاه خورشیدی

بازدید رئیس جمهور از کارخانه تولید ویفر سیلیکونی شرکت مانا انرژی پاک تولیدی تجهیزات نیروگاه خورشیدی در شهرستان خمین

شرکت مانا انرژی پاک با هدف تولید ویفر سلول و پنل خورشیدی و همچنین نصب و بهره‌برداری از نیروگاه‌های خورشیدی در سال 1397 تاسیس شد و در ناحیه صنعتی شهید سعیدی واقع در استان مرکزی فعالیت‌ خود را آغاز کرده است. این کارخانه ظرفیت تولید سالانه 500 مگاوات پنل خورشیدی را دارد.

طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته تا سال 1404 زنجیره ساخت تمامی اجزای نیروگاه خورشیدی در شرکت مانا انرژی پاک خمین بومی خواهد شد. این شرکت خصوصی همچنین در حال ساخت بزرگترین نیروگاه خورشیدی (مزرعه خورشیدی) کشور با ظرفیت تولید سالانه 100 مگاوات برق در شهرستان محلات استان مرکزی است.

همچنین سید ابراهیم رئیسی در جریان سفر خود به شهرستان خمین از کارخانه تولید ویفر سیلیکونی نیز در این شهرستان بازدید کرد. کارخانه تولید ویفر سیلیکونی با ظرفیت تولید 1500 مگاوات ویفر سیلیکونی از سال 1398 کار خود را در زیربنایی به وسعت بیشتر از 65 هزار متر مربع فضای صنعتی و اداری آغاز کرده است.

این واحد صنعتی نماد خنثی سازی تحریم ها است. این کارخانه در مقابل تحریم‌هایی که می‌خواهند از دستیابی ایران به تکنولوژی جلوگیری کنند، توانسته با همت و تلاش تجهیزات پنل خورشیدی با کیفیت تولید کند.

برای اطلاع از بروزترین خبرهای حوزه برق به اینجا مراجعه فرمایید