قیمت طلا و سکه :
سکه امامی 279540000 ریال - سکه بهار آزادی 249880000 ریال - نیم سکه 148700000 ریال - ربع سکه 98400000 ریال - سکه گرمی 59300000 ریال - طلای 18 عیار 22902700 ریال (آخرین بروزرسانی در ساعت 11:30)
(29 مرداد)
قیمت بیت‌کوین :
$26085 (آخرین بروزرسانی در ساعت 11:30)
(29 مرداد)
منو

تولیدی و بازرگانی آتیه گستر سناباد

بازدید معاون وزیر نیرو از نیروگاه «شازند»

بازدید معاون وزیر نیرو از نیروگاه «شازند»

«همایون حائری» صبح امروز از نیروگاه «شازند» اراک بازدید کرد. در جریان این بازدید به برنامه صنعت برق برای راه‌اندازی بخش سیکل ترکیبی این نیروگاه اشاره کرد. او تصریح کرد: با راه‌اندازی این مجموعه مشکلات مازوت‌سوزی و تامین برق این مجموعه تا حدود زیادی رفع می‌شود.

احداث بخش سیکل ترکیبی و مازوت‌سوزی «نیروگاه شازند»

«حائری» گفت: این نیروگاه در منطقه حساسی از کریدور برق شمال-جنوب و خط تبادلی انرژی الکتریکی قرار دارد. وی افزود: امیدواریم هرچه سریع‌تر بتوانیم بخش سیکل‌ ترکیبی نیروگاه «شازند» را راه‌اندازی کنیم. همچنین در مدت زمان کمتر از دو سال بتوانیم این نیروگاه را داخل مدار بیاوریم.

وی درخصوص مازوت‌سوزی نیروگاه «شازند»، اظهار کرد: نیروگاه نیز علاقه‌ای به مازوت‌سوزی ندارد. در طول سال زمانی که مصرف گاز در بخش خانگی افزایش پیدا کند، طبیعتا این مجموعه نیز برای دوره‌ای ناچار به استفاده از مازوت برای تولید برق مورد نیاز مشترکان می‌باشد.

راه‌اندازی سیستم پایش آنلاین نیروگاه «شازند»

معاون برق و انرژی وزیر نیرو با اشاره کرد: سیستم پایش آنلاین نیروگاه «شازند» به زودی با همکاری دانشگاه مالک اشتر توسط یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان راه‌اندازی خواهد شد. همچنین پروژه سیستم برج خنک‌کن کمکی واحد چهار این نیروگاه توسط شرکت‌های دانش‌بنیان با کمک دانشگاه صنعتی شریف موجب احداث شد. این پروژه  افزایش توان تولید برق این واحد را ۲۸ مگاوات افزایش داد.

«حائری» تاکید کرد این پروژه با یک‌سوم هزینه خرید تجهیزات خارجی برای اولین بار در کشور اجرا شد. افزود: پروژه احداث برج خنک‌کن کمکی با اعتباری بالغ بر ۱۳۰ میلیارد تومان در مدت زمان دو سال توسط شرکت تولید نیروی برق منطقه مرکزی به سرانجام رسیده است که با بهره‌برداری از آن شاهد ثمره این طرح در پیک تابستان خواهیم بود.

وی تاکید کرد: همچنین پروژه دانش‌بنیان ارتقاء سیستم تحریک واحد یک نیروگاه «شازند» نیز با اعتباری بالغ بر ۱۲ میلیارد تومان در مدت زمان تعمیرات اساسی این واحد انجام شده است که اجرای این طرح موجب افزایش پایداری نیروگاه شده است.

منبع: برق نیوز

برای اطلاع از اخبار روز در حوزه برق به اينجا مراجعه کنيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *