منو

تولیدی و بازرگانی آتیه گستر سناباد

پیوندهای مفید

توان تولید برق نیروگاه «پره‌سر گیلان» افزایش یافت

توان تولید برق نیروگاه «پره‌سر گیلان» افزایش یافت

«همایون حائری» گفت: متخصصان داخلی با استفاده از سیستم تراکم مرطوب در تولید برق توانسته‌اند بدون نیاز به مصرف سوخت اضافی و سرمایه‌گذاری گسترده زمینه افزایش 30 مگاواتی توان تولید برق نیروگاه «پره‌سر گیلان» را فراهم کنند.

معاون برق و انرژی وزیر نیرو در جریان سفر به گیلان به آخرین وضعیت نیروگاه‌های این استان اشاره کرد. او گفت: در نیروگاه «پره‌سر» توان تولید دو واحد گازی این مجموعه در روزهای گرم سال مجموعا 30 مگاوات افزایش یافته است.

او به آخرین وضعیت تولید برق نیروگاه «شهید بهشتی لوشان» اشاره کرد. وی افزود: این نیروگاه با برخورداری از دو واحد بخار ۱۲۰ مگاواتی و دو واحد گازی ۶۰ مگاواتی در جنوبی‌ترین نقطه استان گیلان قرار دارد. واحد یک گازی این مجموعه پس از انجام تعمیرات اساسی وارد مدار تولید شد.
«حائری» اظهار داشت: تعمیرات اساسی این واحد پس از 90 روز به اتمام رسید. در این بازه زمانی اهم تجهیزات واحد شامل توربین، سیستم کنترل، اتاق احتراق و کمپرسور سرویس تعمیر شدند.

میزان تولید این واحد به دلیل فرسودگی 38 مگاوات بود. با انجام این اقدامات قبل از شروع فصل گرما مقدار تولید این واحد به مقدار نامی آن رسید.
معاون برق و انرژی وزیر نیرو تاکید کرد: همچنین در واحد دو بخار این نیروگاه نیز برای نخستین بار در کشور و بدون حضور هیچ مشاور و پیمانکار خارجی، عملیات نوسازی و بازسازی بویلر این واحد با تعویض ۶۰ کیلومتر از لوله‌های آن توسط متخصصان داخلی در دست اجرا می‌باشد.

منبع: پاون

برای اطلاع از اخبار روز در حوزه برق به اينجا مراجعه کنيد.