منو

تولیدی و بازرگانی آتیه گستر سناباد

پیوندهای مفید

مدیرعامل جدید شرکت «برق حرارتی» منصوب شد

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، «علی‌اکبر محرابیان» وزیر نیرو، در این حکم ضمن تقدیر از خدمات ارزنده محسن طرزطلب، مدیرعامل پیشین این شرکت در دوران تصدی این مسؤلیت، «عبدالرسول پیشاهنگ» را به مدت دو سال به عنوان رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت برق حرارتی منصوب کرد.
بر این اساس، معاون هماهنگی تولید برق حرارتی، معاون تولید و انتقال توانیر، سرپرست شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران و مجری طرح و معاون بهره‌برداری برق منطقه‌ای فارس و مدیرعامل برق منطقه‌ای هرمزگان از جمله سوابق پیشاهنگ بوده است.

 در مراسم معارفه مدیرعامل جدید شرکت «برق حرارتی» اعلام شد:

ظرفیت نیروگاه‌های حرارتی ۲۱ هزار مگاوات افزایش یافت 

«همایون حائری»،‌ معاون برق و انرژی وزیر نیرو در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل جدید شرکت برق حرارتی با اشاره به افزایش ۲۱ هزار مگاواتی ظرفیت نیروگاه‌های حرارتی با تشکیل این شرکت مادرتخصصی، گفت: در طی ۶ سال اخیر با تلاش مدیریت پیشین این مجموعه حدود سه درصد به راندمان نیروگاه‌های حرارتی کشور افزوده شده که این امر صرفه‌جویی قابل ملاحظه‌ای در مصرف سوخت نیروگاه‌ها به دنبال داشته است.
وی با اشاره به اینکه این شرکت با تامین منابع مالی و اعتبارات جدید، تحول عمده‌ای در صنعت برق ایجاد کرده است، افزود: حمایت از ساخت داخل، شرکت‌های پیمانکار و بخش خصوصی نیز از جمله اقدامات موثر این مجموعه بوده است.
«حائری» با اشاره به برنامه‌های صنعت برق برای پیک تابستان امسال، گفت: از حدود پنج هزار مگاوات واحد جدید برنامه‌ریزی شده برای پیک تابستان امسال،‌ بخش عمده آن وارد مدار شده و امیدواریم مابقی واحدها نیز به زودی در مدار قرار بگیرند.
معاون برق و انرژی وزیر نیرو با اشاره به اهمیت برنامه تعمیرات نیروگاه‌ها، ادامه داد: روند تعمیرات واحدهای نیروگاهی با سرعت قابل قبولی در حال انجام است و به زودی تعمیرات واحدهای باقی‌مانده به اتمام خواهد رسید تا نیروگاه‌های کشور با توان کامل آماده تولید برق پایدار در پیک تابستان امسال باشند.
«حائری» در پایان بر آمادگی و همکاری موثر بین شرکت‌های «برق حرارتی» و «توانیر» برای عبور موفق از دوره اوج مصرف برق پیش‌رو تاکید کرد.

منبع: پاون