منو

تولیدی و بازرگانی آتیه گستر سناباد

پیوندهای مفید

بازدید

بازدید بختیار از نیروگاه «بندر عباس»

“محسن بختیار” صبح امروز با حضور در نیروگاه «بندرعباس»، از تلاش شبانه‌روزی و بی‌وقفه کارکنان و متخصصان این واحد نیروگاهی و اتصال به شبکه سراسری برق، قدردانی کرد. او تاکید کرد، با توجه روند رو به رشد تولید واحدها، از توان کامل ظرفیت این نیروگاه در پیک تابستان استفاده گردد.

معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزیر نیرو، نیروگاه «بندرعباس» را حساس‌ترین و مهم‌ترین نیروگاه جنوب‌شرق کشور یاد کرد. او اظهار داشت: این نیروگاه ظرفیت آن را دارد که به مرز تولید ۱۱۰۰ مگاوات برسد. با توجه به مذاکراتی که با شرکت گاز صورت گرفته و استفاده از گاز تخصیصی، این مشکل بزودی برطرف خواهد شد و این نیروگاه تمام ظرفیت خود را به کار می‌گیرد.

«بختیار» گفت: ۹۰ درصد تعمیرات اساسی و نیمه اساسی، توسط متخصصان داخلی و بومی این نیروگاه انجام می‌شود. با توجه به این موضوع خروج‌های اضطراری به حداقل رسیده است. همچنین این اطمینان حاصل شده است که در سال جاری تولید پایدار و مستمر برق در سطح کشور داشته باشیم.

«بختیار» افزود: استفاده از ظرفیت متخصصان داخلی و شرکت‌های دانش بنیان در دستور کار وزارت نیرو قرار دارد. او تاکید کرد همه شرکت‌های مادر ملزم به استفاده از این توانمندی در جهت بالا بردن ظرفیت تولید هستند.

وی گفت: نمونه بارز آن واحد ۳۲۰ مگاواتی شماره ۲ بخار نیروگاه «بندرعباس» می‌باشد. این نیروگاه به طورکامل و بر اساس تکنولوژی و توان داخل به بهره‌برداری رسیده است. همچنین صرفه‌جویی ارزی را به دنبال داشته است.

نیروگاه «بندرعباس» دارای چهار واحد ۳۲۰ مگاواتی بخار و دو واحد گازی ۲۵ مگاواتی است؛ و خود را با تمام توان، برای پیک تابستان ۱۴۰۱ آماده می‌کند.

منبع: برق نیوز