قیمت طلا و سکه :
سکه امامی 279540000 ریال - سکه بهار آزادی 249880000 ریال - نیم سکه 148700000 ریال - ربع سکه 98400000 ریال - سکه گرمی 59300000 ریال - طلای 18 عیار 22902700 ریال (آخرین بروزرسانی در ساعت 11:30)
(29 مرداد)
قیمت بیت‌کوین :
$26085 (آخرین بروزرسانی در ساعت 11:30)
(29 مرداد)
منو

تولیدی و بازرگانی آتیه گستر سناباد

پیوندهای مفید

مشکلات بخش خصوصی

پیگیری مشکلات بخش خصوصی برق

مدیران اتاق بازرگانی تهران در نشست مشترک با نمایندگان سندیکای شرکت های تولیدکننده برق بیان کردند: مشکلات بخش خصوصی تولید کنندگان برق را پیگیری می کنیم.

رییس هیات‌مدیره و دبیر سندیکای شرکت‌های تولیدکننده برق با دبیرکل و تنی چند از مدیران اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران دیدار و گفت‌وگو کردند.

در این دیدار مهندس محمدعلی وحدتی رییس هیات‌مدیره سندیکا با اشاره به نقش اعضای سندیکا در تامین برق کشور افزود: در حال حاضر نزدیک به 60 درصد تولید برق در کشور توسط نیروگاه‌های غیر دولتی انجام می‌شود، با این حال بخش خصوصی تولیدکننده برق با مشکلات اساسی مواجه است، به طوری که این نارسایی موجب شده، بخش خصوصی رغبتی برای سرمایه‌گذاری و ورود به تولید برق نداشته باشد.

وی در ادامه خاموشی‌های گسترده تابستان امسال را ناشی از عدم ظرفیت‌سازی متناسب با نیاز مصرف برشمرد و تصریح کرد: ناترازی بین تولید و مصرف و کاهش روند افزایش ظرفیت تولید موجب شکاف عمیق معنادار بین توان عملی نیروگاه‌ها و نیاز مصرف شده است که نتیجه این ناترازی، خاموشی‌های گسترده‌ای بوده که امسال به صنایع کشور و بخش‌های خانگی و تجاری تحمیل و موجب خسارات سنگینی به اقتصاد ملی و زمینه‌های بروز نارضایتی مردم خصوصا در ایام اوج شیوع بیماری کرونا شده است.

مهندس وحدتی در ادامه با ابراز نگرانی از تداوم این شرایط در سال آینده و سال‌های بعد، یکی از راهکارهای موثر برون‌رفت از این شرایط را تغییر سیاست‌های دولت نسبت به بخش خصوصی علاقه‌مند به فعالیت در صنعت برق دانست و تاکید کرد: باید زمینه‌های مناسبی برای مشارکت بخش خصوصی فراهم شود تا از امکانات مالی و توانمندی فنی این بخش برای توسعه ظرفیت‌های صنعت برق به نحو مطلوبی استفاده کرد.

وی انباشت مطالبات نیروگاه‌ها بابت فروش انرژی تولیدی به وزارت نیرو، عدم تمکین وزارت نیرو به قوانین و دستورالعمل‌ها و احکام قضایی، امتناع از پرداخت جریمه تاخیر در تادیه به رغم وجود زمینه‌های قانونی، موضوع بازپرداخت اقساط بدهی ارزی نیروگاه‌ها و روند قیمت‌گذاری در خرید انرژی برق از نیروگاه‌ها و نبود رقابت عادلانه در بازار برق و بورس انرژی را از جمله چالش‌های بخش خصوصی تولیدکننده برق برشمرد.

در این نشست دکتر بهمن عشقی دبیرکل اتاق تهران، یکی از رسالت‌های اصلی اتاق تهران را دفاع از حقوق بخش خصوصی فعال در تولید دانست و بر پی‌گیری این مشکلات تا حل آن‌ها از طریق مراجع و دستگاه‌های ذی‌ربط تاکید کرد.

 

منبع : پایگاه خبری سندیکای شرکت‌های تولیدکننده برق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *