منو

تولیدی و بازرگانی آتیه گستر سناباد

پیوندهای مفید

وضعیت تامین سوخت نیروگاه‌ها نسبت به پارسال بهتر شده

سوخت رسانی به نیروگاه‌ها نسبت به پارسال

به گزارش پایگاه خبری برق حرارتی، روند سوخت رسانی به نیروگاه‌ها یکی از دغدغه‌های اصلی صنعت برق به خصوص در فصل زمستان است، زیرا به دلیل افزایش میزان مصرف در بخش خانگی و تجاری و نیز اداری، کار سوخت‌رسانی به نیروگاه‌ها با مشکل مواجه می‌شود.

بر همین اساس شرکت‌های مدیریت شبکه برق ایران و برق حرارتی در هماهنگی با وزارت نفت تلاش‌هایی را برای افزایش سوخت رسانی به نیروگاه‌ها در دستور کار قرار داده‌اند.

در همین رابطه محسن طرزطلب، مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا گفت: اکنون گاز تحویلی به نیروگاه‌ها نیز به نسبت پارسال افزایش خوبی یافته است.

به گفته وی طی چند روز اخیر نسبت به افزایش ذخیره‌سازی گازوئیل مورد نیاز نیروگاه‌ها اقدام شده تا درصورت نیاز بتوان از این نوع سوخت نیز استفاده کرد.

طرزطلب خاطرنشان کرد: گرچه اولویت نخست نیروگاه‌ها استفاده از سوخت گاز است اما در مواقع اضطرار سوخت پشتیبان که همان گازوئیل است مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی مدیریت تولید نیروی برق حرارتی خاطرنشان کرد: سوخت مازوت در تهران استفاده نمی‌شود، زیرا مخزن ذخیره این نوع سوخت چندسالی است که از سوی مراجع قضایی پلمپ شده و امکان استفاده ندارد.

وی تاکید کرد: درحال حاضر وضع سوخت رسانی به نیروگاه‌ها مطلوب شده است.

 

منبع: پایگاه خبری نیروگاه نیوز