منو

تولیدی و بازرگانی آتیه گستر سناباد

پیوندهای مفید

خرید و فروش برق در توسعه بورس به ۱۰ درصد رسید

خرید و فروش برق در توسعه بورس به ۱۰ درصد رسید

مصطفی رجبی مشهدی درباره مسئله معاملات بازار برق خارج از بازار عمده فروشی و در بورس بیان کرد: توسعه بورس برق منتهی به این می‌شود که سرعت نقدشوندگی مطالبات واحد‌های نیروگاهی تا حد قابل توجهی ارتقا یابد.

به همین جهت توسعه بورس و قرارداد جز اهداف اصلی صنعت برق قرار گرفت.

سخنگوی صنعت برق با اشاره به این مسئله که در بورس، خریدار و فروشنده برق ارتباط می‌گیرند و نقش دولت در این زمنیه کم‌رنگ خواهد شد، تاکید کرد: خوشبختانه به توجه به مصوبه هیئت وزیران در سال گذشته، صنایع با مصرف برق بالای ۵ مگاوات مصرف در فاز اول طرح مکلف شدند، از بورس نیاز خود را تامین کنند.

حجم معاملات برق در بورس ۵ برابر شد وی ادامه داد: در حال حاضر حجم معاملات بورس که در سال‌های گذشته کمتر از ۲ درصد بازار برق کشور بود.

این حجم درحال حاضر به بالای ۱۰ درصد و معاملات بورس ۵ برابر شده است.

رجبی مشهدی در بیان برنامه صنعت برق برای فاز‌های بعدی توسعه بورس گفت: بنا داریم در فاز دوم مصارف بیشتر از ۱ مگاوات را به سمت بورس هدایت کنیم.

این مقام مسئول در تشریح تمهیدات لازم برای مشتریان برق در جهت برنامه‌ریزی برای خرید برق گفت: خوشبختانه به توجه به اقدامات شرکت توانیر، شرکت‌های توزیع برق توانسته‌اند بخشی از نیاز خود را از طریق بورس تامین کنند.

رجبی مشهدی ابراز امیدواری کرد: امیدوارم با توسعه بورس سرعت نقدشوندگی معاملات مالی در حوزه خرید و فروش برق افزایش یابد و نقش دولت در این مسئله به حداقل برسد.

 

برای اطلاع از بروزترین خبرهای حوزه برق به اینجا مراجعه فرمایید