قیمت طلا و سکه :
سکه امامی 279540000 ریال - سکه بهار آزادی 249880000 ریال - نیم سکه 148700000 ریال - ربع سکه 98400000 ریال - سکه گرمی 59300000 ریال - طلای 18 عیار 22902700 ریال (آخرین بروزرسانی در ساعت 11:30)
(29 مرداد)
قیمت بیت‌کوین :
$26085 (آخرین بروزرسانی در ساعت 11:30)
(29 مرداد)
منو

تولیدی و بازرگانی آتیه گستر سناباد

خرید و فروش برق در توسعه بورس به ۱۰ درصد رسید

خرید و فروش برق در توسعه بورس به ۱۰ درصد رسید

مصطفی رجبی مشهدی درباره مسئله معاملات بازار برق خارج از بازار عمده فروشی و در بورس بیان کرد: توسعه بورس برق منتهی به این می‌شود که سرعت نقدشوندگی مطالبات واحد‌های نیروگاهی تا حد قابل توجهی ارتقا یابد.

به همین جهت توسعه بورس و قرارداد جز اهداف اصلی صنعت برق قرار گرفت.

سخنگوی صنعت برق با اشاره به این مسئله که در بورس، خریدار و فروشنده برق ارتباط می‌گیرند و نقش دولت در این زمنیه کم‌رنگ خواهد شد، تاکید کرد: خوشبختانه به توجه به مصوبه هیئت وزیران در سال گذشته، صنایع با مصرف برق بالای ۵ مگاوات مصرف در فاز اول طرح مکلف شدند، از بورس نیاز خود را تامین کنند.

حجم معاملات برق در بورس ۵ برابر شد وی ادامه داد: در حال حاضر حجم معاملات بورس که در سال‌های گذشته کمتر از ۲ درصد بازار برق کشور بود.

این حجم درحال حاضر به بالای ۱۰ درصد و معاملات بورس ۵ برابر شده است.

رجبی مشهدی در بیان برنامه صنعت برق برای فاز‌های بعدی توسعه بورس گفت: بنا داریم در فاز دوم مصارف بیشتر از ۱ مگاوات را به سمت بورس هدایت کنیم.

این مقام مسئول در تشریح تمهیدات لازم برای مشتریان برق در جهت برنامه‌ریزی برای خرید برق گفت: خوشبختانه به توجه به اقدامات شرکت توانیر، شرکت‌های توزیع برق توانسته‌اند بخشی از نیاز خود را از طریق بورس تامین کنند.

رجبی مشهدی ابراز امیدواری کرد: امیدوارم با توسعه بورس سرعت نقدشوندگی معاملات مالی در حوزه خرید و فروش برق افزایش یابد و نقش دولت در این مسئله به حداقل برسد.

 

برای اطلاع از بروزترین خبرهای حوزه برق به اینجا مراجعه فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *