منو

تولیدی و بازرگانی آتیه گستر سناباد

پیوندهای مفید

احداث ۱۵ واحد نیروگاهی توسط بخش خصوصی برای عبور از پیک برق ۱۴۰۱

احداث ۱۵ واحد نیروگاهی توسط بخش خصوصی ۱۴۰۱

احداث ۱۵ واحد نیروگاهی توسط بخش خصوصی برای عبور از پیک برق ۱۴۰۱

امیر دودابی نژاد معاون برنامه ریزی برق حرارتی در حاشیه بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی صنعت برق ایران گفت: بر اساس قانون اجرای سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی، بخش خصوصی محور تولید برق است و در حال حاضر بخش عمده برق کشور توسط بخش خصوصی تولید می‌شود که در حدود ۴۶ هزار مگاوات و معادل ۶۷ درصد ظرفیت تولید برق بخش حرارتی کشور است.

او با اشاره به حضور پرتعداد شرکت‌های بخش خصوصی در نمایشگاه صنعت برق، ادامه داد: ۳۸۱ واحد نیروگاه تولید برق حرارتی کشور توسط بخش خصوصی اداره می‌شود.

دودابی نژاد گفت: درحال حاضر عمده نیروگاه‌های بزرگ دارای کمتر از ۱۰ سال عمر، توسط بخش خصوصی اداره و مدیریت می‌شود.

معاون برنامه ریزی برق حرارتی با اشاره به اهمیت سرمایه‌گذاری بخش غیردولتی و اقدام‌های صورت گرفته در بخش نیروگاهی اظهار کرد: در دولت سیزدهم مقرر شده تا ۸ هزار و ۶۴۳ مگاوات ظرفیت نیروگاهی توسط فعالان بخش خصوصی وارد مدار برق کشور شده و زمینه مشارکت بیش از پیش آن‌ها در این صنعت فراهم شود.

او در پایان تصریح کرد: برای عبور از پیک برق ۱۴۰۱ نیز احداث ۱۵ واحد نیروگاهی به ظرفیت ۲ هزار و ۷۹۲ مگاوات به بخش خصوصی واگذار شده که امید است با اتخاذ تدابیر لازم و همراهی همه ارکان مربوطه موانع استمرار و توسعه حضور بخش غیردولتی در این بخش رفع و سرمایه‌گذاران با یک محیط مساعد و جذاب اقتصادی رو به رو شوند.

 

برای اطلاع از بروزترین خبرهای حوزه برق به اینجا مراجعه فرمایید