منو

تولیدی و بازرگانی آتیه گستر سناباد

پیوندهای مفید

دومین جلسه تامین پایدار سوخت نیروگاه‌ها در زمستان

دومین جلسه تامین پایدار سوخت نیروگاه‌ها در زمستان

دومین جلسه کمیته گذر از پیک زمستان سال ۱۴۰۰ با حضور “مصطفی رجبی مشهدی” رئیس کمیته و مدیر عامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران در این شرکت در مورد  تامین پایدار سوخت نیروگاه‌ها در زمستان، برگزار شد.

در این جلسه ضمن اعلام آغاز زودتر از برنامه زمان بندی مقرر تعمیرات نیروگاه ها، وضعیت سوخت رسانی به نیروگاه‌ها با تلاش نهاد‌های مربوطه مناسب ارزیابی شد که انتظار می‌رود باتوجه به محدودیت گاز تحویلی به نیروگاه‌ها در زمستان، این روند به شکل مطلوب ادامه یابد.

بر اساس این گزارش، پتانسیل‌های مدیریت مصرف قابل استفاده در زمستان در این کمیته مورد مذاکره قرار گرفت و مقرر شد هماهنگی و برنامه ریزی لازم برای مشارکت صنایع و مدیریت مصرف، قبل از شروع زمستان انجام شود، به طوری که خللی در بازار و چرخه تولید ایجاد نشود.

اعضای کمیته با توجه به وضعیت بارش که در سال جاری نسبت به سال‌های گذشته کمتر بوده، بر برنامه ریزی دقیق‌تر تولید در مقایسه با سال‌های قبل تاکید کردند.

در این جلسه که با حضور اعضای کمیته، مذکوری معاون برنامه ریزی و نظارت بر امنیت شبکه، درفشیان مرام به نمایندگی از مقیم زاده معاون راهبری شبکه برق کشور، نمازی به نمایندگی از اسکندری معاون راهبری تولید شرکت برق حرارتی، میرزا زاده حسینی مدیر کل راهبری و نظارت بر تولید وزارت نیرو، یاقوتی مدیرکل دفتر مدیریت مصرف و خدمات مشترکین شرکت توانیر، جاوید نماینده شرکت مدیریت منابع آب، استیری و محسنی مدیر برنامه ریزی و مطالعات امنیت شبکه شرکت مدیریت شبکه پیرامون موضوع گذر از زمستان ۱۴۰۰ برگزار شد، مهم‌ترین موارد مرتبط با شرایط و نیازمندی‌های عبور موفق از زمستان سال جاری مورد بررسی قرار گرفت.

در پایان این جلسه، مقرر شد نحوه هماهنگی و اجرای برنامه‌ها در جلسه بعد پیگیری شود.

 

برای اطلاع از بروزترین خبرهای حوزه برق به اینجا مراجعه فرمایید