منو

تولیدی و بازرگانی آتیه گستر سناباد

پیوندهای مفید

سرمایه‌گذاری ۱۹ هزار میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان برای جبران بخشی از نیاز برق کشور

سرمایه‌گذاری ۱۹ هزار میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان

محسن امیری با اشاره به فعالیت هلدینگ برق و انرژی بنیاد مستضعفان در ارتقاء توان تولید برق به عنوان زیرساختی برای توسعه پایدار کشور اظهار کرد: در حال حاضر بنیاد مستضعفان با دارا بودن ۷ نیروگاه گازی و سیکل ترکیبی در اهواز، خرمشهر، خرم آباد، چابهار، قم، گلستان و قائن، حدود ۴۴۰۰ مگاوات برق تولید می‌کند که با توجه به مصرف کشور، این میزان تولید، ۶ درصد نیاز کشور را پاسخگو است.

مدیرعامل هلدینگ برق و انرژی صبا با تاکید بر اینکه بنیاد مستضعفان برای افزایش تولید برق در کشور و تامین نیاز مصرف خانگی، صنایع و همچنین بخش کشاورزی، برنامه‌ای جدی دارد گفت: در حال حاضر این بنیاد در حال احداث ۵ واحد بخار در نیروگاه‌های خرمشهر، چابهار و خرم آباد است که بدون مصرف سوخت بیشتر، ظرفیتی معادل ۸۷۰ مگاوات را به میزان تولید این نیروگاه‌ها اضافه می‌کند و علاوه بر آن، با احداث فاز دوم سیکل ترکیبی نیروگاه خرم آباد، میزان تولید برق در این نیروگاه را نیز به میزان ۳۶۶ مگاوات افزایش می‌دهد.

وی افزود: با تکمیل ۷ واحد نیروگاهی در دست احداث، بیش از ۱۲۳۰ مگاوات به ظرفیت تولید برق در مجموعه هلدینگ نیروگاهی بنیاد مستضعفان افزوده می‌شود و ظرفیت تولید برق این هلدینگ به بیش از ۵ هزار و ۵۰۰ مگاوات خواهد رسید.

امیری خاطرنشان کرد: بنیاد مستضعفان برای تکمیل این پروژه‌های در دست احداث، مبلغ ۱۹ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری کرده که انشالله تا پایان ۱۴۰۰، ۳۶۰ مگاوات از این پروژه‌ها به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گفته مدیرعامل هلدینگ نیروگاهی بنیاد مستضعفان، این بنیاد علاوه بر تلاش در جهت توسعه تولید برق برای جلوگیری از مشکلات برق مشترکان خانگی، برای تامین بخشی از نیاز صنایع نیز در نظر دارد تا با مشارکت صنایع بزرگ، در جهت حل مشکلات تولید کشور تلاش کند.

 

برای اطلاع از بروزترین خبرهای حوزه برق به اینجا مراجعه فرمایید